Комунальний заклад "Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2"

Середа, 21.04.2021, 20:00

| RSS
Головна | Свідомий вибір
Меню сайту

#StopBullyng

Авторизація

Офіційні сайти

Прогноз погоди

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Менеджмент сайту

Ніна Скубак,

адміністратор, ньюсмейкер

Олександр Скубак,

адміністратор, продюсер

e-mail:

cv.special.school.2@gmail.com 

      Свідомий вибір

 

    Вихованці КЗ «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2» прагнуть вирости повноправними громадянами України, тому заздалегідь готуються до свідомого вибору професії.

    24 лютого у закладі відбулась презентація проекту учнів 5 – 10 класів на тему: «Свідомий вибір», керівником якого стала вчитель трудового навчання О.П.Мосійчук. Старшокласники протягом року вивчали світ професій, намагались обрати ту, яка найбільше припала до душі, на оволодіння якої вистачить знань і можливостей.

    На захід запросили гостей, які є надійними помічниками у виборі професій для наших випускників: заступника начальника відділу активної підтримки безробітних Чернівецького міського центру зайнятості М.І.Івасюк; виконуючу обов’язки Чернівецької обласної організації УТОГ Л.І.Дубровіну; майстра швейної справи ПТУ №8 В.В. Працюк разом зі студентами училища, випускницями нашої школи, – Віолетою Комаровською, Ганною Гузок та Наталею Запаранюк.

 

    
     
     
    
     
    
     
    
     

    Під час підготовки проекту діти дізнались, що існує близько 50 тисяч професій, які поділяються на 5 типів залежно від особливостей основного предмета праці.

    Учні 8-го класу разом зі своїм вихователем Н.І.Полюлях вивчали професії групи «Людина – людина», до якої відносяться професії вчителя, лікаря, продавця, бібліотекаря.

 
     
    
     
    

 

    Під керівництвом вихователя Н.Г.Марценюк десятикласники підготували цікаву інформацію про людей мужніх професій – військових, міліціонерів, пожежників, прикордонників та інші.

 

 
     
    
     

    Учні 9-го класу та вихователь Н.І.Купчанко представили професії, які полягають у вивченні і використанні корисних копалин землі, води, атмосфери, живих організмів, рослин, тварин. Це професії групи «Людина – природа».

   
  
     
    
     

    Разом з вихователем С.О.Боднарюк учні 6-А класу розповідали про професії інженера, техніка, шофера, зварювальника, диспетчера – професії групи «Людина – техніка».

 
     
  
     
    
     

    Особливо зацікавили учнів 5-го класу та їх класного керівника О.Л.Семенову професії групи «Людина – знакова система». Це професії бухгалтера, касира, друкарки, програміста.

     
 
     
    
     

    Учням 6-Б класу та їх вихователю М.І.Вахніцькій сподобались професії групи «Людина – художній образ», які передбачають роботу з творами літератури, мистецтва та інші види робіт у сфері естетики.

     
 
     
    
     

    Серед учнів 7-го класу виявилось найбільше бажаючих оволодіти професією групи  «Людина-техника»: швачка-мотористка, токар, ткач, водій, будівельник, які вони досліджували разом з вихователем О.Д. Павленчук.

     
 
     
    
     

    Психолог закладу І.В.Мислюк провела анкетування серед учнів старших класів і виявила які з професій найбільш підходять за якостями характеру, здібностями і нахилами кожному з них.

     
 
     
    
     

    В результаті пошукової роботи старшокласники склали формулу професії: ПОТРІБНО + ЦІКАВЛЮСЯ + ХОЧУ + МОЖУ = ПРОФЕСІЯ. Вони зрозуміли, що по-справжньому щасливою людина може бути лише тоді, коли знайде своє улюблене заняття, а для того, щоб оволодіти цим заняттям, потрібно багато вчитися і працювати над собою. У кожного з присутніх на заході до самих себе виникли запитання:

- Чи так живу?

- Чим займаюсь?

- Чи знаю професію, яку хочу здобути?

    Кожен піде по життю своєю стежиною. Але щасливим буде лише той, хто свідомо, впевнено і за покликом душі обере собі професію.

     

 

Шкільний відео-блок

 

Copyright Aleck Skubak's Crew © 2021