Комунальний заклад «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр «РОДИНА»

Субота, 27.04.2024, 13:19

| RSS
Головна | Обговорюємо проблему аутизму спільно з БДМУ
Меню сайту

#StopBullyng

Авторизація

Офіційні сайти

Прогноз погоди

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Менеджмент сайту

Ніна Скубак,

адміністратор, ньюсмейкер

Олександр Скубак,

адміністратор, продюсер

e-mail:

cv.special.school.2@gmail.com



Обговорюємо проблему аутизму спільно з БДМУ

   

Проблема раннього дитячого аутизму (РДА) в останні роки є досить актуальною. Однак, на думку фахівців, потрібного резонансу, відкритої інформації про дитячий аутизм та достатньої кількості фахівців-медиків з дитячої психіатрії у нас в Україні на сьогоднішній день немає.

У 2007 році ООН прийнято рішення вважати 2 квітня Днем поширення інформації  про аутизм, який на думку науковців є найзагадковішим порушенням розвитку, за якого людина перебуває у власному просторі, орієнтується на свої, інколи нікому не зрозумілі інформаційні сигнали довкілля. На відміну від усіх інших дітей з психофізичними порушеннями і  без них, аутична дитина не йде назустріч іншій людині і не радіє, коли будь-хто, дорослий чи дитина хоче з нею погратися, поспілкуватися.

Саме тому більшість батьків, навіть почувши від фахівців висновок про наявність у їхньої дитини  аутизму, намагаються до останнього приховати перед соціумом, що їх маля не відповідає деяким еталонним показникам розвитку, вони щиро вірять, що ця проблема «переросте» разом з дитиною. При цьому втрачається дорогоцінний час, а відсутність ефективної корекційної роботи унеможливлює достатню адаптацію аутичної дитини в соціум.



Педагоги школи постійно цікавляться новітніми досягненнями медиків та дефектологів щодо діагностики, класифікації порушень та основних методик роботи з дітьми, яким діагностовано РДА, у тісній співпраці з науковцями апробують новітні методики, адаптуючи їх до реальних можливостей  школярів (особливостей мовленнєвого та когнітивного розвитку).

Днями, в рамках співпраці нашого закладу з Буковинським державним медичним університетом було проведено круглий стіл з проблеми «Аналіз вербальної поведінки та діагностика мовленнєвих навичок з допомогою VB-MAPP у дітей з розладами спектру аутизму». В його роботі взяли участь доцент медичного університету Поліщук О.Ю. та лікар-психолог обласного центру медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи Наталією Бошко.


Представлена методика допоможе в подоланні мовленнєвого недорозвитку школярів, дасть можливість прослідкувати динаміку поведінкових відхилень в процесі навчання дітей новим навичкам.

Під час зустрічі було розглянуто ряд важливих запитань, педагоги-дефектологи отримали з уст психолога рекомендації щодо роботи з конкретними дітьми. Адже, більшість вихованців двічі на рік проходять  планове лікування в обласному центрі «Особлива дитина». Доречною була дана зустріч і для батьків. Оскільки вони особисто звернулися до гостей з різними питаннями, отримали фахові поради.

Ми щиро вдячні пані Наталії за цікаву та потрібну інформацію. Маємо велику надію на подальшу плідну співпрацю.


Шкільний відео-блок

 

Copyright Aleck Skubak's Crew © 2024