Комунальний заклад «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр «РОДИНА»

Вівторок, 19.03.2024, 04:45

| RSS
Головна | Куди піти вчитися?
Меню сайту

#StopBullyng

Авторизація

Офіційні сайти

Прогноз погоди

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Менеджмент сайту

Ніна Скубак,

адміністратор, ньюсмейкер

Олександр Скубак,

адміністратор, продюсер

e-mail:

cv.special.school.2@gmail.com


 

Куди піти вчитися?

 

    Лише три місяці навчання відділяють десятикласників від одного з найважливіших кроків в житті людини - від вирішення питання «Яку обрати професію?», «Куди піти вчитися?». Особливо гостро це питання стоїть для дітей з особливими освітніми потребами. Адже стан здоров'я обмежує перелік професій, якими може оволодіти дитина зі зниженим слухом. Тому вихователь восьмого класу Валентина Петрівна Загута організувала для старшокласників бесіду на тему «Куди піти вчитися та де знайти роботу». Тут майбутні випускники дізнались про те, що в Україні в таких містах як Київ, Чернігів, Донецьк, Дніпропетровськ, Херсон, Житомир, Вінниця,  існують навчальні заклади, в яких створені спеціальні групи для нечуючих студентів, до вступу в які потрібно мати стартову / початкову / освіту. А саме до вступу до:

  • ПТУ, ПУ, ВПУ - базову /неповну/ або  повну  середню – 10  або 12 класів.
  • Коледжу, технікуму - базову /неповну/  або повну середню освіту – 10-12 класів.
  • ВНЗ  - повну середню або середньо-спеціальну освіту - 12 класів або освіту після ПТУ, ПУ, ВПУ, коледжу, технікуму.

    Існують також навчальні заклади в м. Чернівці, де створені спеціальні групи для нечуючих студентів. Це:

  • ПТУ №8, де можна отримати професію швачки та закрійника;
  • ВПХУ №5, де можна отримати професію столяра та різьбяра по дереву;
  • ВПУ радіоелектроніки №15, де можна отримати професію оператора комп’ютерного набору.

    На даний час випускники нашого закладу навчаються в м. Чернівці: ПТУ №8 – 9 студентів; ВХПУ №5 – 2 студенти; політехнічний коледж – 9 студентів; ВРТУ №15.

    В м. Києві в технікумі легкої промисловості – 3 студенти; Національному педагогічному університеті – 2 студенти.

    За індивідуальною програмою у вищих навчальних закладах навчаються: Лаура Остафійчук – КНПУ; Василь Гикавий - ЧНУ; Уляна Волошина, Аліна Глушко – Буковинський університет;  Антоніна Нікіфоряк - коледж дизайну та економіки; Михайло Сухолотюк, Любомир Лунгу - ВХПУ №5;  Михайло Шиба - індустріальний коледж та ін.

    На захід Валентина Петрівна Загута запросила голову Чернівецької обласної організації УТОГ Людмилу Іванівну Дубровіну та  Голову Чернівецької міської територіальної організації УТОГ Наталію Михайлівну Армашову, які розповіли  дітям про те, які місця працевлаштування нечуючих громадян існують в Чернівцях. Це, в першу чергу, Чернівецьке УВП УТОГ, Чернівецьке ВП «Черемош» УТОГ, обласна організація УТОГ, спецшколи-інтернати,  ВАТ «Трембіта», фірми «Алчер», «Борднетца», торгові центри «Екватор», «Караван», «Метро», «Депот» та інші організації і фірми, де працюють наші випускники.  

    Людмила Іванівна та Наталія Михайлівна розповіли також про те, яку допомогу у виборі професії та здобутті професійної освіти надає випускникам спеціальних шкіл УТОГ і про те, що для вирішення питання про оплату  навчання потрібно звертатися до Фонду соціального захисту інвалідів (за місцем прописки) та Обласну організацію УТОГ (за місцем прописки).

    З особливим інтересом слухали старшокласники розповіді випускників школи попередніх років про своє подальше навчання. Так випускники позаминулого року Михайло Сухолотюк та Любомир Лунгу виступили перед учнями з власноруч створеною мультимедійною презентацією, де вони розповіли про своє навчання в ВПХУ №5, де вони здобувають професію столяра та різьбяра по дереву, про свої успіхи у навчанні, заняттях спортом, стосунки з чуючими одногрупниками та багато іншого цікавого, що чекає на випускників за дверима школи.

    Особливе захоплення присутніх викликав виступ випускника 2009 року Василя Гикавого, який по закінченню школи обрав нелегкий шлях і наполегливо рухався до вершин науки. Після закінчення ВПХУ №5 за спеціальністю реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів вступив до Чернівецького коледжу Львівського національного аграрного університету будівництва та архітектури, де навчався 2 роки і досяг кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»  за спеціальністю «Будівництво та експлуатація будівельних споруд». В 2015 році вступив до Чернівецького національного університету на факультет архітектури, де через рік отримає ступінь бакалавра. Василь успішно склав вступні іспити до ЧНУ, що дозволило йому навчатись безкоштовно. Таким чином він зекономив 19000 грн., саме стільки коштує денна форма навчання.

    Власним прикладом Василь довів, що найпотаємніші мрії також збуваються, і для дітей з особливими освітніми потребами немає перешкод для самовдосконалення. Важливими є тільки бажання і наполегливість у досягненні поставленої мети.

 

    
     
     
    
     
    
     
    
     
    
     
    

 
 

     
    
   
  
     
    
     
  
     

    Валентина Петрівна закінчила захід словами:

 

Хай летить, як птах крилатий,

Мрія з краю в край.

Час спливе, життя скаже:

«Шлях свій вибирай».

Тож, шановні, не лінуйтесь:

До вибору життєвого шляху

Вже зараз готуйтесь.

     

 

Шкільний відео-блок

 

Copyright Aleck Skubak's Crew © 2024