Ні генделикам під стінами освітніх закладів!
Під таким гаслом 21 липня педагоги та батьки спецшколи №2 відстоювали права дітей-інвалідів. Адже в центрі міста, під вікнами школи, де навчаються діти-інваліди, депутати міської ради 64 скликання дали дозвіл на будівництво торгового майданчика.
20.07.2015 власник кафе «Шіллер» В. Найдиш розпочав забудову літньої площадки. На звернення адміністрації школи–інтернату щодо припинення будівельних робіт ним було надано пакет дозвільних документів (виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних підприємців серія АГ №423181, № 20380170000002114, Рішення міської ради №1631 від 04.06.2015 та договір на право тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності м. Чернівці).
Педагоги і батьки приголомшені цим рішенням. Вони звернулися до мера міста п. Олексія Каспрука, до свідомого глузду депутатів міськради з проханням сприяти у вирішенні питання щодо заборони на побудову та функціонування літнього торгового кафе на прилеглій до будівлі школи території зі сторони вул. Гете та Шіллера.
В школі навчаються 147 учнів віком від трьох до сімнадцяти років зі зниженим слухом та затримкою психічного розвитку (в тому числі з раннім дитячим аутизмом). З них 89 мають статус «дитини-інваліда». Крім основної вади, значна частина школярів мають супутні неврологічні захворювання, які супроводжуються порушенням постави та координації. Частина вихованців перебувають в закладі з понеділка до п’ятниці. Є діти, які через не прості соціальні обставини, залишаються і на вихідні дні.
Санітарно-гігієнічний режим роботи закладу складено з урахуванням психофізичних особливостей дітей, санітарно-гігієнічних вимог і, спрямований на здійснення корекції первинних і вторинних відхилень у школярів шляхом оптимального співвідношення інтелектуального та фізичного навантаження, здійснення комплексів заходів з фізичного виховання та профілактики травматизму, дотримання вимог техніки безпеки. Відповідно до п.9.2. Положення Про спеціальну загальноосвітню школу (школу-інтернат) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 15.09.2008 №852, прилегла територія та приміщення спеціальної школи (школи-інтернату) повинні відповідати вимогам доступності та безпечності з урахуванням специфіки порушень фізичного та (або) розумового розвитку вихованців. Наявність на прибудинковій території такого закладу негативно впливатиме на психо-емоційний стан вихованців, безпеку життєдіяльності дітей-інвалідів та культивуватиме в них негативні прояви поведінки.
Встановлено, що відділ охорони культурної спадщини не погоджував паспорт прив’язки цього об’єкту на відповідність архітектурного рішення вимогам до об’єктів, які розміщуються в історичному ареалі Чернівців.
З протестувальниками зустрівся секретар міської ради Ярослав Кушнірик. Він розповів представникам педагогічного колективу та батьків учнів про механізм вирішення проблемної ситуації у законодавчому руслі. «Міська влада докладе усі необхідні зусилля, щоб права дітей були дотримані. Підприємцю будуть запропоновані альтернативні варіанти для здійснення підприємницької діяльності, які не впливатимуть на режим роботи спеціалізованої школи», – зазначив Ярослав Кушнірик.
Не очікуючи, «манни небесної» від міської влади, чоловіки-працівники школи самі почали розбирати незграбну конструкцію і завантажувати її частини у припаркований бус. Згодом до них приєдналися і жінки. |
||
Сподіваємося, що спільними зусиллями адміністрації, педагогів, батьків школи із залученням широких верств громадськості міста, цю проблему буде вирішено. Досить перемагати баблу!