Україна суверенна: від витоків до сьогодення
На виконання розпорядження департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації «Про відзначення у 2016 році в Чернівецькій області Дня Соборності України» в комунальному закладі «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2» згідно з планом заходів щодо відзначення в області історичної дати, – Дня Соборності України, вчителем історії Родікою Фустій проведено загальношкільний захід «Україна суверенна: від витоків до сьогодення» за участю переможців конкурсу читців «Ми діти твої, Україно».
Тут учні закладу мали змогу поглибити знання про історію виникнення свята Соборності України, ознайомитися з цікавими фактами з історії України, виявити свої патріотичні почуття за зацікавленість вивченням історії рідної держави.
Разом з вчителем історії діти пригадали, що День Соборності – свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
22 січня 1919 р. у Києві, на площі святої Софії, відбулося урочисте проголошення злуки УНР i ЗУНР. Таким чином вперше за 600 років був зроблений крок об’єднати українські землі разом.
Упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави.
У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель.
Щороку 22 січня весь український народ iз вдячністю згадує тих героїв, які боролися за об’єднання усіх національно-демократичних сил українства, хто словом i ділом намагався відродити незалежну Соборну Українську державу. Ідея всеукраїнської єдності формувалася ще з часів Київської Русі, Галицько-Волинської держави, Запорізької Січі, Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького, Гетьманщини.
Мабуть, символічним є і те, що 22 січня 2014 р. В День Соборності загинули перші протестувальники Революції Гідності на Майдані. Український народ заплатив високу ціну для того, щоб жити у вільній незалежній країні.
На завершення заходу діти утворили «Живий ланцюг» — символічну акцію єднання, яку проводять великі гурти людей, узявшись за руки. Таким чином вони підтвердили свою віру в те, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною і лише в єдності дій та соборності душ можна досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.
Нині майбутнє України в руках молоді, яка розуміє, що національна єдність – запорука державності України. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою.