Комунальний заклад «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр «РОДИНА»

Неділя, 22.12.2024, 05:03

| RSS
Головна | Всеукраїнський науково-методичний семінар
Меню сайту

#StopBullyng

Авторизація

Офіційні сайти

Прогноз погоди

Статистика

Онлайн всього: 31
Гостей: 31
Користувачів: 0

Менеджмент сайту

Ніна Скубак,

адміністратор, ньюсмейкер

Олександр Скубак,

адміністратор, продюсер

e-mail:

cv.special.school.2@gmail.com


 

      Всеукраїнський науково-методичний семінар

 

    19-20 травня в комунальному закладі «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2» пройшов Всеукраїнський науково-методичний семінар на тему: «Навчання дітей з порушеннями слуху: сучасні тенденції та технології».

    Учасників семінару привітали начальник управління освіти Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації Оксана Леонідівна Сакрієр та завідувач лабораторії сурдопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки та психології НАПН України Валентина Володимирівна Жук.

    З презентацією освітньо-виховного середовища  закладу виступила перед учасниками семінару директор закладу Наталія Василівна Ткачук, а учні під керівництвом педагога організатора Тетяни Володимирівни Лушпай представили учнівський мистецький проект «З теплом у серці та любов'ю до життя», приуроченого до Всесвітнього Дня вишиванки.

 

  
     
 
     
  
     
  
     
  
     
  
 
  

 

    Робота практичного модуля розпочалась із заняття в дошкільній групі з елементами казко-терапії «В гостях у казки», який підготувала група педагогів в складі вихователя Г.М.Маслей, сурдопедагога Є.С.Бодруг та музичного керівника І.І.Нємцевої.

    Фрагмент уроку з «Я у світі» в 3-Б класі на тему «Людські чесноти» провела вчитель початкових класів Ю.С.Курик.

    Літературну годину  «Ольга Кобилянська – буковинська орлиця» в рамках учнівського проекту «Видатні буковинці» презентувала вчитель української мови та літератури Ж.В.Бойчук.

    Засідання круглого столу «За здоровий спосіб життя «Твоє життя – твій вибір» провела керівник гуртка «За здоровий спосіб життя. Профілактика ВІЛ/СНІД» Н.Г.Марценюк.

    В урок-подорож «Протореним шляхом Колумба до Південної Америки» учнів 7-го класу повела вчитель географії Л.В.Бєлова.

    Навички програмування на уроці інформатики на тему «Застосування ресурсу code.org (година коду, або година програмування)» продемонстрували учні 10-го класу під керівництвом вчителя інформатики О.М.Скубака.

  
     
  
     
 
     
  
     
  
     
  

 

    Науково-методичний модуль розпочався пленарним засіданням на тему «Навчання дітей з порушеннями слуху: сучасні тенденції та технології», де з доповіддю «Сучасні педагогічні підходи у навчанні дітей з порушеннями слуху української словесності» виступила завідувач лабораторії сурдопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України Валентина Володимирівна Жук.

    Про модернізацію загальноосвітньої школи: шляхи реалізації нової парадигми освіти доповіла доктор педагогічних наук, головний науковий співробітник лабораторії сурдопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України Оксана Миколаївна Таранченко.

    Науковий співробітник лабораторії сурдопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук Оксана Филимонівна Федоренко ознайомила присутніх з особливостями корекційно-розвиткової діяльності з учнями з порушеннями слуху.

    Старший науковий співробітник лабораторії сурдопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України Віра Володимирівна Литвинова ознайомила учасників семінару з новітніми тенденціями у методиці викладання математики у початкових класах спеціальних загальноосвітніх закладів для дітей з порушеннями слуху.

 

 
     
  
     
 
     
  
     
  

 

    На засідання круглого столу «Навчання дітей з порушеннями слуху: сучасні тенденції та технології» учасників семінару запросила заступник директора з навчально-виховної роботи закладу О.Р.Бондаренко, де вона розповіла про застосування інноваційних педагогічних технологій в навчально-корекційному процесі як засіб підвищення якості та доступності освіти, сприяння особистісному розвитку та соціалізації школярів.

    Інструктор слухового кабінету Н.Г.Скубак розповіла про корекційні можливості застосування комп'ютера на індивідуальних та фронтальних заняттях з розвитку слухового сприймання та формування вимови.

    З одним з ефективних видів арт-терапії в роботі з дітьми дошкільного віку, сендплей, – пісочна гра познайомила присутніх вихователь дошкільної групи О.Є.Козар, а вчитель біології та основ здоров'я Н.Г.Марценюк розповіла про здоров'язбережувальні технології у формуванні валеологічної компетентності учнів.

 

  
     
 
     
  

 

 

 

     20 травня продовжилась робота науково-методичного, практичного та рефлексійного модулів семінару «Навчання дітей з порушеннями слуху: сучасні тенденції та технології».

    Кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії сурдопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України Володимир Миколайович Шевченко доповів про оновлення навчально-методичного забезпечення з трудового навчання в середній ланці шкіл для дітей з порушеннями слуху.

    Про психолого-педагогічний супровід дошкільників з порушеннями слуху із забезпечення психологічної готовності до навчання в освітніх закладах різного типу розповіла кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри теоретичної і практичної психології Інституту права і психології Національного університету «Львівська політехніка» Лариса Михайлівна Малинович.

    На засіданні круглого столу виступила заступник директора з вихованої роботи комунального закладу «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2» Л.М.Мельник з доповіддю на тему «Соціалізація особистості дитини з особливими освітніми потребами через вдосконалення вихованої системи закладу «Школа розвитку особистості». Вихователь початкових класів М.Ю.Фалібога розповіла про роботу над проектом «Соціалізація учнів початкової ланки через проект «Рідна домівка, рідна сім'я, тут виростає доля моя». Вихователь старшої школи М.І.Стасюк поділилась досвідом навчання учнів зі зниженим слухом веденню домашнього господарства через проект «День народження», а вихователь старшої школи Н.І.Полюлях презентувала учнівський проект «Країна енергоефективності», де розповіла про формування в учнів навичок економного ведення господарства з метою підготовки до самостійного життя.

 

  
     
  
     
  
     
  
     
 
     
  

 

    Завідувач лабораторії сурдопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки та психології НАПН України В.В.Жук подякувала всім учасникам семінару, керівництву та педагогічному колективу КЗ «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2» за сучасні тенденції і підходи в організації навчально-виховного процесу з дітьми з особливими освітніми потребами, цікаві підходи до організації семінару та співпрацю науки і практики щодо перспектив розвитку спеціальної освіти.

 

  
     
  

 

   

 

Шкільний відео-блок

 

Copyright Aleck Skubak's Crew © 2024