Комунальний заклад "Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2"

Вівторок, 09.03.2021, 03:44

| RSS
Головна | Наша участь в Hour of Code
Меню сайту

#StopBullyng

Авторизація

Офіційні сайти

Прогноз погоди

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Менеджмент сайту

Ніна Скубак,

адміністратор, ньюсмейкер

Олександр Скубак,

адміністратор, продюсер

e-mail:

cv.special.school.2@gmail.com


 

      Наша участь в Hour of Code

 

    Сьогодні ніхто вже не сумнівається у тому, що ми живемо в інформаційному суспільстві, в якому одним з ключових елементів є Його величність Комп’ютер. Його можна використовувати в режимі користувача, що й роблять більшість людей, які використовують комп’ютери чи інші програмні гаджети.

    Але комусь потрібно «вчити» комп’ютер працювати. І роблять це девелопери або програмісти. На жаль у пропорційному відношенні кількість таких людей, які вчать комп’ютери «літати», по відношенню до загальної кількості користувачів з кожним роком зменшується. При це свідчить об’єктивна статистика.

    В чому причина такої ситуації вирішила дізнатися група провідних програмістів світу. Досліджуючи ситуацію з навчанням основам програмування в сучасних школах і університетах, передусім у США, вони дійшли невтішних висновків: це робиться погано! В багатьох школах, незалежно від їх державної локації, на уроках комп’ютерних наук або, як кажуть у нас, - інформатики, основну увагу приділяють офісним програмам і навичкам роботи в них. Основам програмування або зовсім не вчать, або роблять це поверхнево, за застарілими освітніми стандартами. Це призводить до того, що мо́лоді, на жаль, не цікаво займатися програмуванням.

    Але, на щастя, знайшлася купка ентузіастів, які вирішили змінити ситуацію. Так з’явився Інтернет-ресурс Hour of Code - Година Коду, де буквально кожен може спробувати себе у ролі програміста, розв’язуючи цікаві завдання у формі комп’ютерних ігор. Його декілька років тому створили брати-близнюки, випускники Гарварду, Хаді і Алі Партові, американці пакистанського походження. Вже третій рік у грудні-місяці проходить всесвітній проект Години Коду, в якому може взяти участь будь-який житель нашої планети. Його організовує і проводить співавтор і головний опікун проекту, американський топ-програміст, технологічний інвестор і стартап-менеджер Хаді Партові. Проект діє за підтримки фондів таких всесвітньо відомих людей, як Білл і Мелінда Гейтс, Стів Балмер, Марк Цукерберг і Присцилла Чан та ін.

    Регулярно, на початку грудня, Хаді Партові і його колеги по ресурсу Hour of Code проводять публічні он-лайн проекти з метою знайомства якомога більшої кількості молоді з основами програмування. Так, наприклад. У грудні 2016 р. проект пройшов у Канаді за участі прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо. А у попередньому, 2015 р. аналогічний етап проекту Партові провів безпосередньо у вітальні Білого дому за участі тодішнього президента США Барака Обами.

    Користуючись безпосереднім, більш як чотирирічним, знайомством з Хаді Партові, вчитель інформатики нашого закладу Олександр Скубак вже другий рік поспіль реєструє нашу школу для участі у грудневому міжнародному он-лайн проекті Hour of Code. В цьому році він проводиться з 4 по 12 грудня. На страт проекту вийшов лише один бажаючий – дев’ятикласник Ваня Гандзій. Йому вдалося протягом години виконати 20 непростих завдань, внаслідок чого він отримав Сертифікат за підписом самого Партові! Радості не було меж!

    Ну а коли Олександр Михайлович вивісив на дошці оголошень поздоровлення Івана, бажаючих взяти участь значно побільшало: від 6-го до 9-го класів. Протягом години наші вихованці виконували завдання в різних програмних номінаціях. На жаль, багато з учасників «зійшли з дистанції», виконавши лише по 5-6 завдань з 20.

    Але найбільш настирні і завзяті юні програмісти боролися до кінця і перемогли! А, отже, і отримали Сертифікати учасників від засновника ресурсу. Це дев’ятикласники Ілля Козубовський, Сергій Гандзій та Олексій Денюков. Приємно відмітити, що повний комплекс завдань цього року виконала учениця 7-А класу Саша Малімон, єдина дівчина в команді претендентів! Саша брала участь в проекті і в минулому році, коли навчалася у 6-му класі. Але тоді їй не вистачило часу дійти до кінця завдань. І ось у цьому році ми поздоровляємо її з успіхом! Поздоровляємо також однокласника Саші, Мішу Гандзія, якому вдалося за відведений час виконати всі завдання проекту!

    Відмітимо також успіх наймолодшого учасника, учня 6 класу Роберта Паладійчука, якому буквально в останній день проекту з другої спроби все ж таки вдалося виконати повний комплекс завдань і отримати сертифікат учасника.

    Щиро вітаємо переможців і учасників міжнародного проекту з програмування Hour of Code!

     
    
     
 
     
    
     
    
     
    
     
    
   
  

 

 

 

Шкільний відео-блок

 

Copyright Aleck Skubak's Crew © 2021