Комунальний заклад "Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2"

П`ятниця, 23.04.2021, 01:06

| RSS
Головна | Вивчаємо народні зимові традиції та свята
Меню сайту

#StopBullyng

Авторизація

Офіційні сайти

Прогноз погоди

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Менеджмент сайту

Ніна Скубак,

адміністратор, ньюсмейкер

Олександр Скубак,

адміністратор, продюсер

e-mail:

cv.special.school.2@gmail.com 

      Вивчаємо народні зимові традиції та свята

 

    Прийшла зима. З півночі подув холодний вітер, з неба посипалися сніжинки, а в «Світлиці дозвілля» комунального закладу «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2» тепло і затишно. Тут заговорили про українські зимові свята.

    Наближення свят швидше всіх відчули наші десятикласники і вирішили дослідити історію свят – найцікавішу сторінку світової культури. Адже кожне свято – це радість, щире спілкування, розваги та частування. Усі вони пов’язані з давніми традиціями та визначними історичними подіями.

    Учні 10-го класу разом зі своєю вихователькою О.Д.Павленчук дізнались, що звичаї народу – це ті прикмети, за якими розпізнається народ не тільки на сучасному етапі, а й у історичному минулому. Це ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільших усенаціональних справах, у повсякденні та у святкові дні. Це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в одну націю.

    Повертаючись обличчям до духовної культури свого народу, ми повертаємось до забутих джерел, що живили його дух, оберігали чистоту душі, допомагали пояснювати незрозуміле, відповідно діяти і жити.

В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він никає світом, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку та пристановища, бо стає загубленим для свого народу…

    Тому вихованці закладу дуже уважно слухали розповіді своїх старших товаришів про історію, походження, обряди таких стародавніх свят як Введення до храму пресвятої Богородиці Діви Марії, яке відзначається 4 грудня, День великомучениці Катерини (7 грудня), День святого апостола Андрія Первозванного (13 грудня), День Варвари Великомучениці (17 грудня), День преподобного Сави (18 грудня), День святого Миколая (19 грудня), День святої Анни (22 грудня), День святого Спиридона (25 грудня), Новий рік (1 січня), Свят-вечір (6 січня), Різдво Христове (7 січня), Щедрий вечір (13 січня), День Василя (14 січня), Голодна кутя (18 січня), Водохреще (19 січня), День Іоанна Хрестителя (20 січня), Різдвяний день (21 січня).

    Справжньою родзинкою заходу став виступ молодого педагога Інни Сташкевич – призера конкурсу читців у м. Києві в травні 2014 року, яка прочитала легенду «Аннина гора».

  
     
 
     
  
     
  
     
  
     
  
     
  

 

 

Шкільний відео-блок

 

Copyright Aleck Skubak's Crew © 2021