Комунальний заклад «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр «РОДИНА»

Вівторок, 28.01.2025, 23:54

| RSS
Головна | З Днем Перемоги!
Меню сайту

#StopBullyng

Авторизація

Офіційні сайти

Прогноз погоди

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Менеджмент сайту

Ніна Скубак,

адміністратор, ньюсмейкер

Олександр Скубак,

адміністратор, продюсер

e-mail:

cv.special.school.2@gmail.com


 

      З Днем Перемоги!

 

    ХХІ століття. Усе далі й далі відходять грізні роки Великої Вітчизняної війни. Але кожного року 9 травня ми відзначаємо День перемоги, і ніколи не згасне пам'ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя.

    Так і сьогодні, 6 травня, учні нашого закладу зібрались в урочистій залі для того, щоб вшанувати пам'ять про тих, хто загинув у Великій Вітчизняній війні; переглянути та згадати основні дати подій 1939-1945 років, які привели до Великої перемоги над загарбниками; формувати ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави, що виявляється в таких якостях, як патріотизм, національна свідомість, самосвідомість, правосвідомість, політична культура, гордість за приналежність до українського народу.

    Минули десятиліття від того часу, як стихли бої Великої Вітчизняної війни на нашій землі. Це була найстрашніша, найкривавіша війна століття. Скільки людей загинуло на фронтах, мабуть, ніколи не підрахувати...

    Війна... Скільки вона наробила горя, скільки життів забрала в небуття, скільки страждань змусила винести? Але наші люди, наші ветерани, колишні воїни - все подолали, все стерпіли. Що їм довелося перенести? І холод, і голод, і злидні, і страх. Вони мужньо пройшли цей етап в історії, ніколи не опускаючи очей, ніколи не падали духом. Але ця війна залишає великий слід в історії нашої країни, в пам’яті кожної людини. 

    В кожній сім’ї пам’ять про цю війну буде жити завжди, адже в кожній з них, чи то прадід, чи то прабабуся, брали у ній участь. Скільки разів доводилося слухати розповіді про страшні події. Особливе місце в пам’яті займає розповідь про Сталінградську битву, Курську дугу, бої під Кривим Рогом. На війні багатьох було поранено і на все життя в них лишилося тавро від Великої Вітчизняної війни.

    Ми не повинні забувати Велику Вітчизняну війну, щоб не допустити іншої. І пам’ятати тих, кого вже немає. «Давайте згадувати про ветеранів не тільки дев’ятого травня»! Низький уклін їм усім за мужність і велике спасибі.

    На захід вихованці прийшли з червоними маками, тому, що, як відомо, червоний мак являється традиційним українським символом пам`яті жертв Першої та Другої Світової війни. Ідея використовувати червоний мак, як символ пам`яті належить Моїні Майкл. Чому саме їй? Тому що, вона займалася фінансовою підтримкою недієздатних ветеранів війни. Для того, щоб зібрати необхідні кошти, Майкл запропонувала продати штучні маки із шовку. 

    У березні 2015 року указом Президента України запроваджено День пам`яті та примирення, який відзначається 8 травня. Цей день, а також 9 травня 2015 року, коли відзначатиметься 71-річчя перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, квітка червоного «маку пам`яті», використовується з гаслом «Пам`ятаємо перемагаємо». Поруч з квіткою за звичай розміщуються дати початку і закінчення Другої Світової війни – це 1939 по 1945 та гасло «Ніколи знову».

  
     
 
     
  
     
  
     
  
     
  
     

 

 

 

Шкільний відео-блок

 

Copyright Aleck Skubak's Crew © 2025