Комунальний заклад "Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2"

Вівторок, 02.03.2021, 19:56

| RSS
Головна | Безпека на дорозі - безпека життя!
Меню сайту

#StopBullyng

Авторизація

Офіційні сайти

Прогноз погоди

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Менеджмент сайту

Ніна Скубак,

адміністратор, ньюсмейкер

Олександр Скубак,

адміністратор, продюсер

e-mail:

cv.special.school.2@gmail.comБезпека на дорозі - безпека життя!

 

Саме з такої теми наприкінці вересня 2011 р. для учнів 5-10-х класів в нашій школі відбувся урок з «Основ безпеки життєдіяльності». Його організувала і провела Людмила Олександрівна Тороус, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України.

Актуальність теми уроку важко переоцінити, адже у березні 2010 року в резолюції Генеральної Асамблеї ООН 2011-2020 рр. було оголошено Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху. Нажаль дорожньо-транспортний травматизм відноситься до числа трьох найпоширеніших причин загибелі осіб у віці від 5 до 44 років. У разі відсутності невідкладних та дієвих кроків дорожньо-транспортний травматизм стане, за прогнозами фахівців, п’ятою з найпоширеніших причин смерті в світі, яка щорічно забиратиме 2,4 млн. людських життів.

Вчитель наголошує, що в 2012 році наша країна, спільно із Польщею, буде приймати європейський чемпіонат із футболу. До нас приїдуть сотні тисяч футбольних уболівальників із європейських країн, де ситуація на дорогах є більш спокійною та безпечною. Ми, жителі України, повинні продемонструвати гостям нашої держави не лише гарні стадіони, затишні готелі, смачну українську кухню, привітність і щирість нашої української душі, але й європейське ставлення до безпеки дорожнього руху.

Нижче наводимо стислий план-конспект уроку, яким можна скористатися для проведення аналогічних заходів в інших навчальних закладах.


Триєдине завдання уроку: «Знати. Вірити. Діяти»:

 

ЗНАТИ  способи безпечної поведінки в умовах дорожнього руху;

ВІРИТИ,  що ці знання допоможуть убезпечити життя;

ДІЯТИ  на дорозі відповідально задля збереження власного життя та  життя інших людей. 


Особливості конструювання змісту і форми уроку:

-    наголосити на основу безпеки на дорозі і забезпечити розуміння  тріади «ЛЮДИНАДОРОГА–ТРАНСПОРТНИЙ ЗАСІБ».

-    досягти усвідомлення учнями, що середовище існування дитини перенасичено ризиком та небезпеками дорожньо-транспортних пригод.

-    обґрунтувати нагальну потребу навчання дітей шкільного віку не тільки правилам дорожнього руху, а, перш за все, формування в них культури поведінки   на дорозі.

Дане завдання реалізується в процесі уроку через використання єдиного інформаційного простору з урахуванням вікових та психофізіологічних особливостей дітей-інвалідів 5-10-х класів.

Для основної школи основу уроку складає бесіда з демонстрацією серії слайдів.Урок побудований таким чином, що, перш за все,:

-    актуалізується розуміння дітьми безпеки та безпечної поведінки;

-    надається допомога дітям більш чітко усвідомити і зрозуміти зміст ключових слів: безпечна поведінка, безпечна дорога, безпечний транспортний засіб, ДТП, правила дорожнього руху;

-    проводиться робота над засвоєнням понять з урахуванням вікових та психофізіологічних можливостей сприймання інформації.


      

      

Зважаючи на те, що у дітей-інвалідів з вадами слуху переважає конкретно-образне мислення, доцільним є супровід уроку слайдами з  короткими текстами і малюнками відповідної тематики та використання  сурдоперекладу.
Шкільний відео-блок

 

Copyright Aleck Skubak's Crew © 2021