Комунальний заклад «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр «РОДИНА»

Неділя, 22.12.2024, 05:24

| RSS
Головна | Чорний біль України
Меню сайту

#StopBullyng

Авторизація

Офіційні сайти

Прогноз погоди

Статистика

Онлайн всього: 22
Гостей: 22
Користувачів: 0

Менеджмент сайту

Ніна Скубак,

адміністратор, ньюсмейкер

Олександр Скубак,

адміністратор, продюсер

e-mail:

cv.special.school.2@gmail.com



 

      Чорний біль України

 

    Чорнобиль … Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум'янітиме чорним вогнищем скорботи.

    Чорнобиль – це вже історія України, але ми повинні вболівати за минуле своєї держави, сприймати її такою, яка вона є. Так формується загально розвинена людина, що здатна протистояти злу, насильству та руйнуванню навколишнього світу. Так у молодої людини, учня школи розвивається потреба будувати, створювати, відроджувати заради України, виховується почуття сприймання чужого болю, як свого, загальнонародного горя – як особистого, зароджується почуття любові до людини, до землі, до держави, почуття поваги до трагічних сторінок України.

    Саме для того, щоб перегорнути ці трагічні сторінки історії нашої країни та на виконання листа МОН України «Про проведення заходів з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи», листа Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА в комунальному закладі Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2» заступниками директора з навчальної та виховної роботи О.Р.Бондаренко та Л.М.Мельник розроблено план заходів з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи. Упродовж березня - квітня місяців 2016 року проведено уроки пам'яті, тематичні бесіди, відео лекторії, акції, на яких вшанували учасників ліквідації наслідків аварії, конкурси проектів екологічного спрямування, на яких розглянуті питання про роль людини у збереженні екологічної безпеки планети, функціонувала діюча тематична виставка літератури «Чорнобиль – чорний біль України», тематичні книжкові виставки: «А думалось, що той атом слухняний», «Земля, опалена Чорнобилем», «Чорнобиль не має минулого часу». Кращі дитячі малюнки, плакати, газети, творчі роботи на тему «Чорнобиль очима дітей», «Чорнобиль – наш біль» були розміщені на виставці дитячих робіт.

    В березні місяці вчителем історії та правознавства Р.П.Фустій та вихователем О.Л.Семеновою були проведені відео лекторії «Тридцять років потому. Події. Факти. Коментарі» та «Героїзм та мужність ліквідаторів ЧАЕС».

    Вихователь М.І.Вахніцька провела годину пам'яті «Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб від нещастя весь світ вберегти!». Вчитель географії Л.В.Бєлова провела годину роздумів на тему: «Найбільша екологічна катастрофа сучасності».

    Вчителі української мови та літератури сконцентрували увагу дітей на висвітленні чорнобильської трагедії в творах українських письменників і поетів.

    Ж.В.Бойчук провела бібліотечний урок «Тема Чорнобиля в творчості українських письменників». Т.В.Лушпай  - поетичну годину «Чорнобиль у творчості Ліни Костенко». І.І.Лунга відкрила літературну скарбничку «Поети сучасності про Чорнобиль».

    Вчитель біології та основ здоров'я Н.Г.Марценюк презентувала учнівський проект «Екологічні аспекти Чорнобильської катастрофи», а вихователь О.С.Ткачук інформаційну годину «Іншої землі у нас немає, нам потрібно нашу зберегти».

    26 квітня в день національної жалоби всі учні закладу зібрались на лінійку-реквієм на тему «Чорнобильська катастрофа – трагічний урок людства». Тут було згадано, яких страждань завдала українському народу дія радіації, хвилиною мовчання вшановано пам'ять загиблих воїнів-ліквідаторів, прозвучали вірші і пісні, що оплакують  чорний біль української землі.

    Завершилась акція покладанням квітів до пам'ятних знаків чи могил тих, хто загинув або помер унаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

    
     
 
     
    
     
    
     
    
     
    
   
    
     
 
     
    
     
    
     
    
     
    
     
    
     
 
     

 

 

Шкільний відео-блок

 

Copyright Aleck Skubak's Crew © 2024