Комунальний заклад "Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2"

Вівторок, 02.03.2021, 19:10

| RSS
Головна | Право знати право
Меню сайту

#StopBullyng

Авторизація

Офіційні сайти

Прогноз погоди

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Менеджмент сайту

Ніна Скубак,

адміністратор, ньюсмейкер

Олександр Скубак,

адміністратор, продюсер

e-mail:

cv.special.school.2@gmail.com


 

      Право знати право

 

     В рамках місячника превентивного виховання «Право знати право» в комунальному закладі «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2» вихователь Неля Іванівна Полюлях провела для учнів старших класів годину спілкування на тему: «Я – дитина! Я – людина, яка має свої права!». Метою заходу було ознайомити учнів із правами дітей, визначеними Конвенцією про права дитини; Конституцією України; вчити правильно реалізовувати свої права, виконувати обов’язки; виховувати в учнів шанобливе ставлення до власної особистості та інших.

    Під час виховного заходу діти в доступній для них формі засвоювали такі поняття, як права дитини, закон, конвенція, Конституція, Організація Об’єднаних Націй (ООН), знайомились з міжнародними документами про права дітей, Конвенцією ООН про права дитини, Законами України, Указами Президента України щодо захисту прав дітей.

     Для полегшення розуміння і засвоєння дітьми з особливими освітніми потребами матеріалу, що викладався, Неля Іванівна створила цікаву мультимедійну презентацію, провела тестування «Чи знаєш ти свої права?», застосовувала дидактичні ігри «Так чи ні?», «Відгадай право, зображене на малюнку», провела конкурс ерудитів на правову тематику. Особливе зацікавлення правовою тематикою діти виявили під час проведення «Казкової правової вікторини».

 
   
   

 

     Діти також дізнались про те, що потрібно вміти боротись і захищати свої права. В наш нелегкий час багато дітей потребують захисту. У світі є активісти, юристи, які захищають права дітей. Так 10 жовтня 2014 року 17-ти річна пакистанська активістка Малала Юсуфсай, яка веде боротьбу за права дівчат-мусульманок на освіту, та 60-ти річний індійський юрист Кайлаш Сатьяртхі, який очолює Глобальний рух проти використання дитячої праці в Індії стали лауреатами Нобелівської премії.

     Підсумком заходу стали слова:

Хочеш людиною справжньою стати

Наші закони навчись поважати

Навчись їх виконувати завжди і всюди

Тоді і тебе поважатимуть люди.

     Учні ще раз переконались, що у кожного з нас є права, які ми повинні знати і вміти ними користуватися. Але слід знати не тільки свої права, а й обов’язки. Прагнучи відстояти свої права, не можна порушувати права інших!

     Українська держава дбає про те, щоб майбутнє дітей було добрим і щасливим, щоб діти росли справжніми українцями із гарячими серцями, розумними головами, чистими помислами.

 

 

Шкільний відео-блок

 

Copyright Aleck Skubak's Crew © 2021