Комунальний заклад «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр «РОДИНА»

Вівторок, 19.03.2024, 08:28

| RSS
Головна | Поїздка у Аугсбург
Меню сайту

#StopBullyng

Авторизація

Офіційні сайти

Прогноз погоди

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Менеджмент сайту

Ніна Скубак,

адміністратор, ньюсмейкер

Олександр Скубак,

адміністратор, продюсер

e-mail:

cv.special.school.2@gmail.com


 

      Поїздка у Аугсбург

 

    В період з 1 по 5 травня директор комунального закладу «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2» Наталія Ткачук у складі офіційної делегації Буковини відвідала місто Аугсбург, округ Швабія, Німеччина.

    Делегація Буковини, очолювана Головою Чернівецької ОДА Олександром Фищуком, перебувала у Німеччині з нагоди 20-річчя підписання угоди про партнерство між округом Швабія (Німеччина ) та Чернівецькою областю.

    Це вже третя поїздка керівника нашого закладу до Аугсбургу, яка дала можливість  проаналізувати результати десятирічної співпраці між педагогами Аугсбурзького центру підтримки дітей і юнацтва з порушеннями слуху та Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №2, накреслити нові напрямки подальшої спільної діяльності.

    Разом зі своєю колегою з Румунії, директором Сучавської школи для глухих дітей Віорікою Божеску, п. Наталія цікавилася, передусім, структурою центру, навчальними планами та програмами; обґрунтуваннями щодо формування бюджету та штатного розпису освітньої установи; особливостями поділу дітей на групи при формуванні класів і груп; специфікою застосування індивідуальних та фронтальних форм роботи; методиками роботи, інтегруванням навчальних курсів, тем в початковій та середній школі; особливостями розвивальної роботи з малюками дошкільного віку; діяльністю закладу в другій половині дня (групи продовженого дня для дітей з більш віддалених районів Швабії); соціальним супроводом дітей (забезпеченням єдиного безкоштовного проїзного квитка на всі види транспорту, засобами індивідуальної корекції (індивідуальні слухові апарати, які за потреби змінюються 1 раз на п’ять років та кохлеарні імпланти) тощо.

    Особливо цікавою була інформація щодо реалізації на базі даного навчального закладу програми раннього розвитку дітей з порушеннями слуху та особливостей організації консультативного навчання батьків. Враховуючи, що в країні працює державна програма скринінгу слухової функції, всім новонародженим малюкам остаточний діагноз встановлюється до трьох місяців.

    За результатами роботи, було оговорено напрями подальшої співпраці між педагогічними колективами Аугзбургзького центру, Чернівецької спецшколи-інтернату №2 та Сучавської школи для глухих дітей. З урахуванням законодавства України про захист прав і свобод інвалідів, сучасних реформ, які відбуваються в освіті, з метою удосконалення системи освіти, освітнього партнерства, підвищення поінформованості суспільства щодо проблем дітей з особливими освітніми потребами та подолання всіх форм їх дискримінації запропоновано реалізацію спільного проекту з проблеми «Сучасній дитині з особливими освітніми потребами - якісні умови навчання та розвитку».

 

    
     
     
    
     
    
     
    
     
    
     
    

 

 
     
    
     
  
     

 

Шкільний відео-блок

 

Copyright Aleck Skubak's Crew © 2024