Комунальний заклад "Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2"

П`ятниця, 23.04.2021, 00:24

| RSS
Головна | Розквітай, писанко!
Меню сайту

#StopBullyng

Авторизація

Офіційні сайти

Прогноз погоди

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Менеджмент сайту

Ніна Скубак,

адміністратор, ньюсмейкер

Олександр Скубак,

адміністратор, продюсер

e-mail:

cv.special.school.2@gmail.com


 

      Розквітай, писанко!

 

    Період приходу весни, який у давні часи був справжнім святом для хлібороба, на території України припадає на кінець квітня – початок травня. І ось у сиву давнину наш, ще не хрещений, люд: і хлопці, і дівчата, і старі, і малі – йшли до весняного лісу, де піснями й танцями, гаївками та хороводами славили воскресіння природи, її відродження і розквіт. Возвеличували життєдайну силу сонця як першооснови життя. Прославляючи вічний закон пробудження природи на землі, возвеличували і вшановували водночас один із головних символів цієї пори – яйце, з якого, як вважалось, і почалося життя на Землі. Розписували яйце символічними знаками, котрі згодом трансформувалися в орнамент. Так і виник звичай робити писанки.

    Розписування яєць до Великодня – традиція не нова. Радісно, що пройшовши через віки, вона зуміла зберегти свою самобутність. Цікаво й те, що методики розписування писанок, їх символіка і кольорова гама різняться не тільки від країни до країни, а й від міста до міста. А отже, в кожній місцевості вони особливі!

    Сучасні тенденції не оминули і традиційного писанкарства, тому варто ще згадати про, так би мовити, новітні методи прикрашання писанок. Учні комунального закладу «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2» виготовила своє «Великоднє дерево» та прикрасила його конкурсними роботами (писанками), у різних техніках: мальованка, витинанка, прикрашена бісером, у техніці квітлінг, декупаж, мотанка.

 

  
     
 
     
  
     
  
     
  
     
  
     
  
     

 

 

 

Шкільний відео-блок

 

Copyright Aleck Skubak's Crew © 2021