Свідомий вибір
Вихованці КЗ «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2» прагнуть вирости повноправними громадянами України, тому заздалегідь готуються до свідомого вибору професії.
24 лютого у закладі відбулась презентація проекту учнів 5 – 10 класів на тему: «Свідомий вибір», керівником якого стала вчитель трудового навчання О.П.Мосійчук. Старшокласники протягом року вивчали світ професій, намагались обрати ту, яка найбільше припала до душі, на оволодіння якої вистачить знань і можливостей.
На захід запросили гостей, які є надійними помічниками у виборі професій для наших випускників: заступника начальника відділу активної підтримки безробітних Чернівецького міського центру зайнятості М.І.Івасюк; виконуючу обов’язки Чернівецької обласної організації УТОГ Л.І.Дубровіну; майстра швейної справи ПТУ №8 В.В. Працюк разом зі студентами училища, випускницями нашої школи, – Віолетою Комаровською, Ганною Гузок та Наталею Запаранюк.
|
|
|
![](http://s010.radikal.ru/i313/1503/85/59cb4e30fb6a.jpg) |
![](http://s008.radikal.ru/i306/1503/dc/70a25e528b37.jpg) |
|
|
|
|
Під час підготовки проекту діти дізнались, що існує близько 50 тисяч професій, які поділяються на 5 типів залежно від особливостей основного предмета праці.
Учні 8-го класу разом зі своїм вихователем Н.І.Полюлях вивчали професії групи «Людина – людина», до якої відносяться професії вчителя, лікаря, продавця, бібліотекаря.
|
|
|
|
|
Під керівництвом вихователя Н.Г.Марценюк десятикласники підготували цікаву інформацію про людей мужніх професій – військових, міліціонерів, пожежників, прикордонників та інші.
|
|
|
Учні 9-го класу та вихователь Н.І.Купчанко представили професії, які полягають у вивченні і використанні корисних копалин землі, води, атмосфери, живих організмів, рослин, тварин. Це професії групи «Людина – природа».
|
|
|
![](http://s04.radikal.ru/i177/1503/f0/f2d366d93f1a.jpg) |
![](http://s017.radikal.ru/i441/1503/d8/69159ce7b2e0.jpg) |
|
|
|
![](http://s019.radikal.ru/i632/1503/09/61fbe3bf8b7b.jpg) |
![](http://s019.radikal.ru/i639/1503/27/58829ae732fe.jpg) |
|
|
|
|
Разом з вихователем С.О.Боднарюк учні 6-А класу розповідали про професії інженера, техніка, шофера, зварювальника, диспетчера – професії групи «Людина – техніка».
|
|
|
|
|
Особливо зацікавили учнів 5-го класу та їх класного керівника О.Л.Семенову професії групи «Людина – знакова система». Це професії бухгалтера, касира, друкарки, програміста.
Учням 6-Б класу та їх вихователю М.І.Вахніцькій сподобались професії групи «Людина – художній образ», які передбачають роботу з творами літератури, мистецтва та інші види робіт у сфері естетики.
Серед учнів 7-го класу виявилось найбільше бажаючих оволодіти професією групи «Людина-техника»: швачка-мотористка, токар, ткач, водій, будівельник, які вони досліджували разом з вихователем О.Д. Павленчук.
Психолог закладу І.В.Мислюк провела анкетування серед учнів старших класів і виявила які з професій найбільш підходять за якостями характеру, здібностями і нахилами кожному з них.
|
|
|
В результаті пошукової роботи старшокласники склали формулу професії: ПОТРІБНО + ЦІКАВЛЮСЯ + ХОЧУ + МОЖУ = ПРОФЕСІЯ. Вони зрозуміли, що по-справжньому щасливою людина може бути лише тоді, коли знайде своє улюблене заняття, а для того, щоб оволодіти цим заняттям, потрібно багато вчитися і працювати над собою. У кожного з присутніх на заході до самих себе виникли запитання:
- Чи так живу?
- Чим займаюсь?
- Чи знаю професію, яку хочу здобути?
Кожен піде по життю своєю стежиною. Але щасливим буде лише той, хто свідомо, впевнено і за покликом душі обере собі професію.
|
|
|
|
![](http://s018.radikal.ru/i511/1503/32/d8eb129337c4.jpg)
|