З бабусиної скрині
Під такою назвою в КЗ «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2» класовод 1-А класу Н.С.Тютюнник провела виховну годину, де вона працювала над закріпленням знань дітей про українські народні обряди і традиції, розвивала мовлення, спостережливість, пізнавальну активність слабочуючих учнів, виховувала любов до рідного краю, цікавість до народних традицій, звичаїв та історії України.
Наталія Степанівна Тютюнник молодий, але всебічно освічений педагог. Вона закінчила магістратуру при Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича за фахом початкова освіта, викладач педагогіки і методики початкової освіти та Вищу школу Соціальних та Технічних Наук у місті Радом (Польща) за фахом логопедія, тому захід, який вона провела виявився досить змістовним.
Любов до Батьківщини змалечку прищеплюється нашим вихованцям, адже із знання історії рідного краю, знання родоводу починається людина. Мамина пісня, батьківська хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, добре слово сусіда – все це родовідна пам’ять, наші символи, історія. І щоб більше дізнатись про історію України, традиції нашого народу, першокласники, разом зі своєю вчителькою зазирнули у бабусину скриню, познайомились з речами із бабусиної скрині – українськими вишиванками, рушниками, прикрасами.
Разом з вчителем діти грали у гру «Віночок», вплітаючи до українського віночку деревій – символ нескореності, ромашку, яка дає людям доброту та ніжність, грона калини – символ краси та дівочої вроди, символ України, барвінок – символ життя, волошки – символ кохання, цвіт вишні та яблуні – символ материнської любові та прикрасили віночок різнокольоровими стрічками: світло-коричневими, що символізують землю, жовтими – що є символом Сонця, зеленими – символом краси і молодості, блакитними та синіми, що символізують небо та воду, жовтогарячими, що є символом хліба, рожевими – символом душевності і достатку та білими, що символізують пам’ять про загиблих.
Пречудовий вийшов віночок!
А ще діти «дістали» з бабусиної скрині музичні інструменти – кобзу та бандуру, на яких виконувались народні українські пісні. Народ України – співочий народ. І наші першокласники також люблять слухати і співати українські народні пісні. Тому на заході прозвучала українська народна пісня «У садочку Галя ходила», пісня «Зацвіла в долині» (муз А.Філіпенка, сл. Т.Шевченка).
Завершуючи уявну подорож, діти прийшли до висновку, що –
Красивий, щедрий, рідний край,
І мова наша – солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна.