Комунальний заклад «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр «РОДИНА»

Неділя, 22.12.2024, 05:06

| RSS
Головна | Всесвітньо відомі глухі
Меню сайту

#StopBullyng

Авторизація

Офіційні сайти

Прогноз погоди

Статистика

Онлайн всього: 23
Гостей: 23
Користувачів: 0

Менеджмент сайту

Ніна Скубак,

адміністратор, ньюсмейкер

Олександр Скубак,

адміністратор, продюсер

e-mail:

cv.special.school.2@gmail.com



Чи може людина з вадами слуху  стати відомою особистістю?

   

Таким було ключове питання проекту під назвою «Всесвітньо відомі глухі», захист якого відбувся 20 березня в КЗ «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2». Метою проекту було створення умов для осмислення учнями інформації про життя і творчість відомих нечуючих  людей світу, розвиток вмінь публічно захищати результати своєї діяльності, виховання бажання прославляти рідну країну добрими справами та прагнення стати відомою людиною.

Протягом двох місяців учні 6 – 9 класів вивчали видатні постаті нечуючих людей у всьому світі, готували реферати, розшукували відеоматеріали. Керували їхньою пошуковою діяльністю педагоги Н.Г.Марценюк та М.М.Головач. Для ефективної підготовки учасникам проекту знадобилось застосувати знання з таких навчальних дисциплін як історія, зарубіжна література, українська література, музика, біологія, фізика.

Чимало видатних людей з вадами слуху зробили значний внесок в історію, становлення науки, техніки, освіти, медицини, культури. Наші учні не просто дізнавалися і досліджували життєві шляхи видатних  нечуючих  людей, але й намагалися знайти відповідь на питання: «Чи можу я стати відомою людиною?»

Учасники проекту дослідили біографії багатьох нечуючих людей, які зробили значний внесок у розвиток нашої цивілізації. Серед них:

-     винахідник телефону, американський сурдопедагог, пропагандист навчання нечуючих усного мовлення, автор книги «Механізми мови» Олександр Грехем Белл;

-  французький письменник, мислитель, композитор Жан Жак Руссо, який розробив пряму форму правління народу державою - пряму демократію, що використовується і донині, наприклад у Швейцарії;

-     відомий французький філософ Мішель Монтень, який у XVI столітті писав: «Глухота - більш тяжкий фізичний недолік, ніж сліпота. Він позбавляє людину головної її якості - здатності швидкого і вільного спілкування»;

-     видатний німецький композитор Людвиг Ван Бетховен;

-     авіаконструктор, основоположник сучасної космонавтики Костянтин Ціолковський;

-     глухонімий художник Іван Карлович Арнольд, основоположник училища глухих;

-     письменниця Ольга Василівна Гоголь, - молодша сестра Миколи Гоголя;

-   радянський учений-дефектолог, педагог, літератор, кандидат педагогічних наук Ольга Іванівна Скороходова. Працюючи в Науково-дослідному інституті дефектології, вона була єдиним у світі сліпоглухим науковим співробітником. При повній відсутності зору і слуху створила ряд наукових робіт, які зачіпають проблему розвитку, виховання і навчання сліпоглухонімих дітей;

-     видатна актриса американських серіалів, зірка мильних опер Емі Екланд; 

-     володарка «Оскара» в номінації «За кращу жіночу роль» американська акторка Марлі Матлін; 

-     американська письменниця, викладач і громадський діяч Хелен Келлер.







Учасники проекту дійшли висновку, що у світі вистачить місця для прояву талантів кожного з нас, кожен може стати відомою людиною.



Але для цього потрібно знати і розвивати свої здібності, мати мету і йти вперед крок за кроком, багато часу витрачати на улюблену справу, брати участь у конкурсах, змаганнях, проектах, наполегливо працювати, бути активним у житті.


Шкільний відео-блок

 

Copyright Aleck Skubak's Crew © 2024