Комунальний заклад «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр «РОДИНА»

Неділя, 22.12.2024, 04:45

| RSS
Головна | Вивчаємо історію України
Меню сайту

#StopBullyng

Авторизація

Офіційні сайти

Прогноз погоди

Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Менеджмент сайту

Ніна Скубак,

адміністратор, ньюсмейкер

Олександр Скубак,

адміністратор, продюсер

e-mail:

cv.special.school.2@gmail.com



Вивчаємо історію України

   

11 грудня 2013 року учні 6 – 9-го класів комунального закладу «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2» захищали проект на тему «Роксолана в історії України та Туреччини».
      Метою проекту було ознайомити дітей з видатною особистістю України та Туреччини – Роксоланою; зібрати матеріали про її життя, діяльність та історичне значення; створити умови для осмислення  учнями  зібраної інформації; розвивати вміння публічно захищати результати своєї діяльності; виховувати інтерес до вивчення історії.

Робота над проектом тривала 2 місяці. Тут учні вчились застосовувати свої знання з таких предметів, як історія України,  Всесвітня історія, українська література.

Учні – учасники проекту були поділені на групи за напрямками роботи:

1. Дослідники - Ангеліна Понич, Богдан Пащук - досліджували походження Роксолани та її життя в Туреччині;

2. Журналісти - Понич Ілля, Булига Каріна - досліджували значення Роксолани в історії Туреччини та України,  зібрали легенди та вірші про Роксолану;

3. Літературознавці - Микола Німчук, Поліна Федотова - знайшли та проаналізували документальні та художні фільми про Роксолану;

4. Культурознавці - Іра Тузик, Антоніна Никифоряк - досліджували театральне, художнє  мистецтво та архітектурні пам'ятки,  присвячені Роксолані.







Під час роботи над проектом учні дізнались про значення Роксолани в історії України. Прийнявши віру і турецькі звичаї, Анастасія Лісовська  не зреклась свого походження.

 Багато істориків вважають, що Роксолана піклувалася про свою Батьківщину - вона докладала зусиль для звільнення своїх співвітчизників з рабства, запобігала нищівним  набігам татар.

В листах Сулеймана до польського короля Жигмонта Августа є вимоги спокійного життя  для мешканців України.

Хіба це не подвиг переконати султана і його уряд  утриматися від походів на Україну.

Роксолана допомагала також своєму рідному місту, вона дала гроші польському послу на відбудову церков у Рогатині. За проханням Роксолани Сулейман укладає мирний договір з Польщею.

Видатною історичною постаттю українську дівчину Настю Лісовську вважають також і в Туреччині. Роксолана впливала на політичне життя Туреччини. Свій великий вплив на султана Роксолана використовувала для політичних інтриг, впливала на зовнішню політику, листувалася з Боною Сфорца та польським королем Сигізмундом ІІ Августом. Двоє з її листів до короля збереглися. А протягом її життя Османська Імперія загалом мала мирні стосунки з Польським королівством.







В сучасній Туреччині теж поважають Роксолану – єдину султаншу в тисячолітній історії Османської імперії, шанують благодійність Роксолани, коштом і стараннями якої збудований Хасекі Гурем Султан комплекс (Бакф) в Єрусалимі для прочан, який складався з караван-сараю, мечеті, школи, «кухні» (в якій прочанам 2 рази на день давали безкоштовно їжу). Також подібні комплекси були засновані нею для прочан по дорозі з Мекки до Єрусалиму, ряд комплексів в Медині,  Мецці, Єрусалимі, Стамбулі.

В  Стамбулі відомий Хассекі Хуррем Султан - Хамам як частина комплексу Софійського собору і Хасекі Гурем Султан Мечеть з шпиталем біля жіночого невільничого ринку.



Шкільний відео-блок

 

Copyright Aleck Skubak's Crew © 2024