До Дня української писемності та мови
9 листопада – День української писемності та мови. У нашій школі вже доброю традицією стало проведення у цей святковий день різноманітних заходів, метою яких є зацікавлення дітей навчальним матеріалом про становлення та розвиток української писемності, виховання любові до рідного слова, формування культури мовлення, розвитку творчих здібностей та ораторського мистецтва.
Розпочали свято флешмобом «Ой, яка чудова українська мова!» найменші вихованці закладу – учні перших-третіх класів разом із вихователькою Оксаною Сергіївною Ткачук. Діти декламували вірші, малювали тематичні малюнки.
Вихователька Інна Іванівна Грінько разом з учнями 4-го класу переглядали і обговорювали презентацію «Як блакиті без сонця нема, так і мови нема без народу», малювали малюнки на тему: «Моя Україна», виготовляли поробку «Віночок».
Вихователька Марина Юріївна Досяк під час заняття з учнями 8-Б та 9-го класів опрацювала з дітьми презентацію про історію виникнення письма, розвиток писемності, історію виникнення свята «День української писемності та мови». За допомогою висловів відомих українських діячів, сформували розуміння того, що мова – безцінний скарб народу. На занятті були проведені: вправа «Мовне асорті», «Підказка», гра «Збери прислів'я», вікторина «Чиї це слова?»
На уроках образотворчого мистецтва вчителька Світлана Олександрівна Боднарюк разом з учнями 7-10 класів Лолітою Марценюк, Олександрою Боднарюк, Софією Купшан, Владом Якимчуком, Іваном Єремчуком, Ярославом Лупаном, Андрієм Кваснюком, та іншими підготували малюнки на тему «Моя країна – Україна».
Під час дистанційних уроків української мови та літератури учні 5-го, 7-А та 8-А класів доповнювали вчительку Світлану Костянтинівну Холодницьку, підібраючи означення до слів «Мова – українська»: рідна, материнська, милозвучна, солов’їна, найкраща тощо.
Однією з центральних подій Свята мови став креативний челендж «Батл поколінь: молодіжний сленг», або #зрозумій мене, який організувала вчителька української мови та літератури Ірина Іллівна Лунга і до якого долучилася більшість учнів закладу. Учні 7-Б та 10-го класів надіслали вчителям відео запитання з проханням розтлумачити значення сленгу. Вчителі прийняли виклик та надіслали учням змістовні відео-відповіді. Окремі фрагменти цього батлу ви можете переглянути на нашому відео.
Цьогорічне Свято мови, навіть в умовах дистанційного навчання, вийшло цікавим і насиченим. А, головне, сподобалося і школярам, і педагогам.