Робочий візит до Сучави
В рамках проєкту «Спеціальна освіта в транскордонному регіоні Сучава-Чернівці: сучасна, інклюзивна та адекватна ринку праці» (SpeEd-2 - Ринок праці) з 7-го по 10-е вересня 2021 року відбувся робочий візит 30 педагогів комунального закладу «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр РОДИНА» до Румунії. До складу делегації входили педагоги та члени команди Проєкту.
Делегація відвідала школи Румунії, які брали участь в Проєкті, а саме: Шкільний центр інклюзивної освіти Сучава, Шкільний центр інклюзивної освіти ім. Св. Андрія, Ґура-Гумора та Професійну спеціальну школу Кимпулунг Молдовенеск. Тут відбулася презентація майстерень, кабінетів полісенсорної стимуляції, лабораторій, оснащених та модернізованих за рахунок Проєкту, обговорення робочих питань.
9-го вересня учасники проєкту та педагоги закладів, що брали участь у Проєкті, зустрілись в готелі «Континенталь», м. Сучава.
З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся Нікулай Барба, віце-президент Сучавської повітової ради.
Результати проєкту презентувала менеджер Проєкту від Головного Бенефіціара Аліна Калістру, Сучавська повітова рада.
Директор Шкільного центру інклюзивної освіти Сучава Габріела Лупашку виступила перед учасниками зустрічі з презентацією засобів для стандартизованого тестування здібностей та можливостей учнів з особливими освітніми потребами, що використовуються у спеціальних школах Румунії (презентація тесту ABAS II, тесту KOHS, тесту Дерево).
Педагог Професійної спеціальної школи Кимпулунг Молдовенеск Віорел Ботя презентував практичну діяльності будівельно-монтажної майстерні, а педагоги цього ж закладу Габріела Ювердяну, Лумініца Ерхан, Джорджета Сіретяну презентували практичну діяльність – онлайн- практикум з майстерні приготування їжі.
Педагог Професійної спеціальної школи Кимпулунг Молдовенеск Лучія Ботезат продемонструвала тематичний приклад – роботу з учнем з особливими освітніми потребами в кабінеті мультисенсорної терапії.
Обговорення результатів Проєкту завершилось виступом директора КЗ «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр РОДИНА», керівника проекту від Бенефіціара 1, Наталії Ткачук на тему: «Кейси творення профільного навчання як запорука успішної соціалізації учнів з особливими освітніми потребами».
Візит педагогів КЗ «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр РОДИНА» до країни Головного бенефіціара – Румунії був також насичений культурними заходами. Гості мали можливість ознайомитись з культурними та історичними пам’ятками, відвідати монастирі Сучавіца, Молдовіца, Воронець, Менестіря-Хуморулуй, Сучавський історичний музей, фортецю, помандрувати вулицями Сучави, сфотографуватись біля пам’ятника видатної української письменниці Ольги Кобилянської в місті Гума-Гумора, де народилась письменниця, помилуватись красотами Буковинських Карпат.
Додому українська делегація привезла теплі спогади про гостинність та родзинки педагогічного досвіду, які буде впроваджувати, застосовуючи обладнання, придбане для закладу на кошти, виділені Євросоюзом в рамках проєкту «Спеціальна освіта в транскордонному регіоні Сучава-Чернівці: сучасна, інклюзивна та адекватна ринку праці».