Права свої знай, про обов'язки не забувай
Розбудова Української держави, її існування немислиме без відповідного рівня правової культури її громадян.
Мета правового виховання учнів — формування в них правової культури громадянина України, що складається передусім зі свідомого ставлення до своїх прав і обов'язків перед суспільством і державою, закріплених у Конституції України, з глибокої поваги до законів і правил людського співжиття, готовності дотримуватися й виконувати закріплені в них вимоги, що виражають волю та інтереси народу, активної участі в управлінні державними справами, рішучої боротьби з порушниками законів.
Правове виховання учнів в нашому закладі починається з того моменту, коли вони переступають поріг школи.
Так вихователь 5-го класу Леся Анатоліївна Ракова провела для учнів закладу захід на тему «Права свої знай, про обов'язки не забувай», де діти вчились висловлювати свої думки, міркувати, робити висновки; закріплювали й поповнювали знання щодо захисту прав дітей та дотримання ними своїх обов’язків, усвідомлювали, що вони теж не повинні порушувати права інших людей. Закріплювали розуміння того, що кожна людина має право на власне ім’я, воно вказує на її індивідуальність, статеву та національну приналежність. Вправлялись у впізнаванні та називанні міжнародних знаків прав дитини за Конвенцією, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН. Тут, також збагачувався активний словник учнів, виховувалось позитивне ставлення до товаришів, формувались навички роботи в групах, навички взаємодопомоги.
Проведенню заходу передувала попередня робота, а саме: проведення дидактичних ігор «Добре – погано», «Добрі вчинки»; читання оповідань, обговорення життєвих ситуацій; проведення бесід: «Почуття та емоції», «Уроки доброти», «Права дитини»; розваги «Твої права»; опрацювання таблиці «Права дитини».
Тут школярі дійшли висновку про те, що всі діти на світі, як і дорослі, мають свої права. Вони записані у міжнародному документі, який називається Конвенція про права дитини. У ній зазначено, що дітям треба давати все найкраще, щоб вони добре росли і розвивалися. Тому їм обов’язково треба знати ці права, щоб вони могли себе захистити.