Дивіться на нас як на рівних
На початку грудня у всьому світі вшановують людей з обмеженими фізичними і психічними можливостями.
Не залишається осторонь і Комунальний заклад «Чернівецька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат № 2», де навчаються діти з вадами слуху. Згідно з наказом Кабінету Міністрів 3 грудня тут теж проводяться уроки на тему «Дивіться на нас як на рівних». У рамках цього заходу учні мають нагоду зрозуміти, що їхня вада не є перешкодою для повноцінного життя.
А ось для старшокласників уже традиційним став профорієнтаційний марафон, який щороку у цей час проводить Чернівецький центр зайнятості. Його працівники допомагають випускникам школи знайти собі професію до душі.
Заключним етапом циклу заходів, приурочених до Міжнародного дня інвалідів, став дитячий шкільний фестиваль «Зорепад надії», учасники якого декламують поезію, танцюють, виконують пісні у жестовому перекладі. Щороку учні закладу активно готуються до обласного фестивалю «Сузір’я надії». І, власне, такі заходи, такі фестивалі дають можливість дітям, для яких світ звуків частково закритий, довести собі, і всім, що вони можуть жити повноцінним життям.
Варто додати, що сьогодні у Чернівецькій спеціалізованій загальноосвітній школі-інтернаті №2 функціонують 17 класів, де навчається 150 вихованців. При інтернаті є дошкільне відділення, в якому організовано корекційно-розвиткову роботу для дітей 4-6 річного віку. Створено класи для учнів зі складними вадами (слабочуючі з розумовою відсталістю). До слова, ефективність процесу навчання залежить від вчасної медичної діагностики рівня слуху учня, і в цьому плані заклад співпрацює із сурдопедагогом дитячої міської лікарні Галиною Павлівною Ільянцевою та лікарями-отоларингологами області.
Дирекція школи-інтернату особливо тішиться тим, що діти мають благородних шефів – працівників відділу державної служби охорони при УМВС України в Чернівецькій області. Адже вони завжди не лише радіють найменшим успіхам своїх підшефних, а й опікуються ними.
Наталка Фещук