Відзначаємо 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка
Перший тиждень весни у нашому закладі розпочався заходами щодо відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка. Підготовка до святкування цієї знаменної для кожного українця дати почалась заздалегідь. Діти підготувались до конкурсу малюнків, поробок з відповідної тематики, пройшли відбірковий тур конкурсу на кращу декламацію віршів Кобзаря.
В усіх класах відбулась година спілкування на тему: «Солов’їна, барвінкова – українська рідна мова Кобзаря».
Вчитель
української мови та літератури Ж.В.Бойчук провела демонстраційний
урок-психологічне дослідження з елементами дискусії по творчості Т.Г.Шевченка,
на якому учні 10-го класу дослідили особливості тематики жіночої долі у
творчості Т.Г.Шевченка, вивчали ідейно-художній зміст творів «Катерина» та
«Наймичка», характеризували в порівнянні героїнь поем, розвивали вміння вести
психологічне дослідження та дискутувати.
В цей же день в рамках святкування 200-х річчя з дня народження Т.Г.Шевченка відбувся захист спільного проекту учнів 5-А, 5-Б та 7-го класів на тему «Відомий і невідомий Кобзар». Керівник проекту вчитель української мови та літератури С.К.Холодницька. Проведенню заходу передувала велика підготовча робота. Кожен учасник проекту підготував реферат з такої тематики: «Біографія Т.Г.Шевченка», «Дитячі роки Т.Г.Шевченка», «Творчість Великого Кобзаря», «Шевченко – художник», «Пам’ятники Т.Г.Шевченку», «Автопортрети Т.Г.Шевченка».
Учні 7-го класу презентували свої дослідження життєво-творчого шляху Великого Кобзаря.
В конкурсі читців взяли участь кращі читці з 2-го по 10-й клас.
Учні 5-А класу виконали пісню «Учитеся, брати мої» на слова Т.Г.Шевченка у супроводі бандури під керівництвом вчителя музики Я.М.Федик.
Відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка в КЗ «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2» завершилось проведенням інтелектуальної гри «Найрозумніший», під час якої діти продемонстрували свої знання, що були здобуті та засвоєні протягом навчання в школі та проведення заходів по дослідженню життєвого і творчого шляху Великого Кобзаря.
Учасники гри були поділені на дві команди «Кобзариків» та «Тарасиків». До кожної з команд входило по одному учню з 5-го по 10-й клас.
Інтелектуальна гра «Найрозумніший» складалась з ІV турів, кожний з яких складався з 10-ти запитань. Перший тур був загальний тестовий. Запитання другого туру стосувались життєвого шляху письменника, третього – творчого шляху Великого Кобзаря. Четвертий тур був присвячений значенню постаті Т.Г.Шевченка.
Журі визначило переможця інтелектуальної гри, яким виявилась команда «Кобзариків». Найактивніші гравці учень 5-А класу Возницький Дмитро та учениця 10-го класу Філіпчук Сніжана були нагороджені грамотами.
На завершення
організатори гри педагоги Т.В.Лушпай та С.К.Холодницька приготували сюрприз –
присутні в залі вболівальники та гравці прослухали в режимі Оn-lain у виконанні 300 музикантів Всесвітньої капели бандуристів пісню
«Думи мої, думи мої …»