Комунальний заклад "Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2"

Субота, 26.05.2018, 04:13

| RSS
Головна | Місячник правознавства
Меню сайту

Авторизація

Офіційні сайти

Прогноз погоди

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Менеджмент сайту

Ніна Скубак,

адміністратор, ньюсмейкер

Олександр Скубак,

адміністратор, продюсер

e-mail:

cv.special.school.2@gmail.comМісячник правознавства


В рамках місячника «Вчимося бути громадянами» в школі відбувся ряд заходів, а саме година спілкування для учнів середньої ланки «Ми – твої діти, ми – твої квіти, ми – України надія міцна», класна година «Державні символи України», година здорового способу життя «Шкідливі звички, чи життя собі на втіху», диспут «Азбука моральних цінностей», анкетування старшокласників «Чи схильний ти до вживання наркотиків», «Виявлення рівня алкоголізації підлітків», «Молодь і протиправна поведінка», засідання гуртка «Закон і ми», класна година для старшокласників «Декларація прав людини – права і обов’язки кожного» де учні старших класів мали можливість закріпити, узагальнити знання про правові засади нашої держави, знання про права і обов’язки громадян України. Адже на Парламентській асамблеї Ради Європи «Про європейську стратегію стосовно дітей» відзначено: «Діти є громадянами не тільки нинішнього, а й майбутнього суспільства. Тому звернення до прав дитини, її інтересів і потреб повинно стати політичним пріоритетом».

    

Епіграфом для цих заходів стали слова Президента Сполучених штатів Джона Кеннеді: «Не питай, що може зробити для тебе держава, а запитай себе, що ти можеш зробити для неї», а також висловлювання Вольтера: «Закони потрібні не для страху, а для допомоги громадянам».

На цих заходах було розглянуто головні положення документів, в яких зафіксовані права і обов’язки людини. Це – «Загальна декларація прав людини», Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права, «Конвенція про права дитини», Закон України «Про охорону дитинства», «Конституція України».

    

Заходи пройшли в цікавій, творчій атмосфері. Учні приймали участь в правових ситуативних іграх «Калейдоскоп прав дитини», «Спіймай правило», «Знавці прав і обов’язків», відповідали на запитання вікторин, з’ясовували які обов’язки дитини відповідають її праву на освіту, медичну допомогу, висловлювання думок, батьківську турботу, відпочинок і дозвілля, вільне спілкування, рівність у правах та інш. Старшокласники пригадали також, куди необхідно звертатись, якщо порушено їхні права.

Учні прийшли до висновку, який висловила учениця 9-го класу Патрашко Сніжана віршем «Я маю право».

Я маю право жити на Землі,
Творити, дихати, учитись,
Примножувать багатства всі її,

Своєю Україною гордитись.

Шкільний відео-блок

 

Copyright Aleck Skubak's Crew © 2018